Eko olympiáda našla vítěze v Chotěboři

Datum: 31. říjen 2008, 18:22
Autor: Martina Hromádková
Rubrika: Gymnázium
Triumf z pátého ročníku krajské ekologické olympiády si připsal tým z chotěbořského gymnázia.

Vítězní studenti Hanka Bednářová, Tomáš Žemlička a Matěj Man budou díky prvenství reprezentovat Vysočinu v národním kole.
„Mám ohromnou radost, téma bylo totiž mimořádně složité a rozhodně není součástí výuky v hodinách,“ pochválila své žáky učitelka biologie Eva Jirsová.
„Pokusím se teď zjistit téma národního kola, abychom se na něj mohli dobře připravit. Ale my už jsme tak trochu oťukaní, protože jsme v národním kole soutěžili i loni,“ dodala.

Krajským tématem ekologické olympiády byla Paměť krajiny a utkalo se v ní celkem jedenáct tříčlenných týmů ze sedmi škol Vysočiny.
„Každý ročník je zaměřen na určité téma. Loni to byla Ochrana přírody, kdy jsme vyrazili do Žďárských vrchů. Letošní téma nalezlo ideální prostředí v půvabném okolí města Chotěboř v mikroregionu Podoubraví,“ vysvětlila koordinátorka olympiády Iveta Machátová. „Družstvo z Chotěboře získalo první místo zaslouženě. To, že byli zdejší, jim nikterak nepomohlo,“ zdůraznila.

Úkolem studentů bylo například poznávat krajinářská díla významných malířů nebo důkladně prozkoumat vymezené území Železných hor. Soutěžícím jako podklad pro mapování lidských sídel, druhové skladby lesů, průmyslu či invazních rostlin posloužily staré i současné mapy a fotografie, především však vlastní průzkum v terénu.

Na druhém a třetím místě skončily týmy z Gymnázia Pelhřimov. Zástupci havlíčkobrodského gymnázia obsadily předposlední desátou příčku.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 2.11.08 18:14
Autor: Amatér
Titulek:
kon gratulejšn
odpovědět | #2 | 4.11.08 10:59
Autor: Pešková Jana
Titulek:
Proč zdůrazňujete,že Gymnázium z Havlíčkova Brodu bylo až na desátém místě? Vy z Chotěboře si myslíte,že jste lepší ale věřte nejste,jste jen a jen z malé prdelky.
odpovědět | #3 | 4.11.08 11:11
Autor: Pepan
Titulek: Re:
Zato ty jsi z velké a velké a velké ....


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v červenci
3.07. 00:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červenci. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červnu
2.06. 23:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v květnu
9.05. 10:39 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v dubnu
31.03. 22:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc duben. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v březnu
7.03. 09:37 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
13.07.24 23:49 Ondřej Pravda
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-07-15 01:04:14 Hansek
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky