Úspěšní žáci ZUŠ Chotěboř

Datum: 20. únor 2009, 11:52
Autor: Milan Moc
Rubrika: Základní umělecká škola
Leden a únor jsou měsíce, kdy na základních uměleckých školách probíhají školní a okresní kola celostátních soutěží ZUŠ, každoročně vypisovaných MŠMT. Soutěžní obory se střídají ve tříletých cyklech. V letošním školním roce stanovilo ministerstvo soutěžní oblasti pro hudební obor mj. v disciplínách sólový zpěv a hra na dechové nástroje. Dále MŠMT vyhlásilo pro letošní rok též národní soutěžní přehlídku tanečního oboru základních uměleckých škol.

Chotěbořská ZUŠ nezůstala ani letos stranou a do okresních kol konaných v havlíčkobrodských základních uměleckých školách vyslala několik svých žáků, kteří byli v soutěžních disciplínách jako tradičně úspěšní.

V oboru sólový zpěv získaly ve svých věkových kategoriích Libuše Zborníková čestné uznání a Klára Knobová 2. místo. Obě jmenované žákyně připravila na soutěž paní učitelka Marie Fišerová.

Ve hře na zobcovou flétnu obsadila druhé místo ve své kategorii (početně i úrovní asi nejvíce obsazené) Petra Novotná ze třídy paní učitelky Věry Fialové. Velkou radost udělali panu učiteli Mgr. Aloisovi Štěrbovi jeho žáci trumpetista Dan Bílek a tubista Pavel Fiala, vítězové svých kategorií, kteří po velmi dobrém bodovém ohodnocení za mimořádný výkon postoupili do krajského kola.

Taneční obor ZUŠ Chotěboř byl zastoupen třemi skupinami tanečnic, které v přítomné porotě i v divácích zanechaly výborný dojem. V choreografii nazvané „Kamínek“ vystoupily žákyně Michaela Chalupová, Tereza Legátová, Dorota Sotonová, Simona Hájková, Dominika Jirková, Štěpánka Teclová a Anna Krumlová. Děvčata byla oceněna diplomem „Za technické ztvárnění tématu“.
Trio dívek Barbora Ligmajerová, Sylvie Jakešová a Kateřina Sedláková tančilo na choreografii nazvanou „(Ne)obyčejně“. Děvčata získala ocenění „Za vzájemnou taneční spolupráci“.
Provedení choreografie „A den je tichý, křehký jako skořápka“ bylo oceněno přímým postupem do krajského kola, o což se zasloužily žákyně Amálie Jandová, Markéta Neuvirtová, Anna Voralová, Šárka Beránková, Anna Fialová, Michaela Pelikánová, Pavlína Rázlová, Lada Nobstová, Marcela Němcová a Alena Vydláková.
Autorkou uvedených tří choreografií byla paní učitelka Mgr. Sylvie Tonarová, která zároveň i všechny žákyně na soutěžní přehlídku připravila.

Všem jmenovaným patří poděkování za svědomité nastudování a kvalitní předvedení soutěžního repertoáru, stejně jako jejich učitelům za přípravu soutěžících žáků.

Komentáře:

Jméno a příjmení:

Email:

Titulek:

Text:(publikovaný text)

Toto pole ponechte prázdné

Než odešlete svůj komentář, zamyslete se nad 4 následujícími body:
1. Komunikace s ohledem na ostatní - zdaleka ne všichni návštěvníci těchto stránek znají Váš postoj (jméno, přezdívku) či pochopí Vaši ironii. Komenáře v kterých se hádají dva zúčastnění s nulovým přínosem pro ostatní, jsou zbytečné.
2. Zjitřené emoce - mnohokrát je lepší reagovat s určitým časovým odstupem, než pod účinkem adrenalinu překotně naťukat komentář bez hlavy a paty.
3. Pravopisné a morální normy - je možné, že Váš komentář bude číst hodně lidí a proto se snažte řídit pravopisnými pravidly - "neschazujte" sami sebe a snažte se být objektivní.
4. Diskuzní a chatovací stránky jsou jinde - komentáře pod články mají sloužit k věcným a konstruktivním poznámkám k danému tématu.

Nevyhovující komentáře budou smazány!odpovědět | #1 | 20.02.09 22:46
Autor: Won
Titulek: Skvělé
Bravo, gratuluji, pane řediteli. ZUŠ pod Vaším vedením za vydatné spolupráce s vynikajícími pedagogy (Štěrba, Pavlas, Fialová) vyrostla a proslavila město. Skláním se před Vaší prací.
odpovědět | #2 | 21.02.09 11:41
Autor: Milan Moc
Titulek: Re:Skvělé
Tak tohle se opravdu velice hezky čte. Děkuji Vám za sebe a především za své kolegy, a nejen za ty jmenované.
odpovědět | #3 | 4.01.10 16:50
Autor: Malanek
Titulek: Asha
Asha je nejlepsi


KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kulturní akce v červenci
3.07. 00:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červenci. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v červnu
2.06. 23:34 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc červen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v květnu
9.05. 10:39 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc květen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v dubnu
31.03. 22:56 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc duben. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
Kulturní akce v březnu
7.03. 09:37 - Tradičně Vám od IC Chotěboř přinášíme přehled kulturních událostí, tentokráte na měsíc březen. Prohlédnout si jej můžete v PDF příloze.
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
13.07.24 23:49 Ondřej Pravda
 Pořadí nejčtenějších článků za dva měsíce.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
2024-07-15 01:04:14 Hansek
2024-01-30 08:58:06 Tomáš
2022-10-11 21:53:56 jana Pilná
2022-10-09 13:27:03 Josef
2022-10-04 21:08:31 Josef
FACEBOOK
WEB KAMERA
REKLAMA
TEXTOVÁ REKLAMA

Truhlářské potřeby TP
Velkoobchod s truhlářskými potřebami Chotěboř.

Ubytování na Vysočině
ekologické zemědělství, bedýnky